Wyposażenie Wnętrz

Przedpokój z kącikiem do pracy

Przedpokój kojarzy się nam przede wszystkim ze strefą, w której pozostawiamy obuwie i okrycia wierzchnie. Dlatego zależy nam głównie na tym, by był wygodny i funkcjonalny. Zazwyczaj znajduje się w nim szafa, szafka na buty czy jakiś wieszak. Jednak jeżeli przedpokój to większe i przestronniejsze pomieszczenie, warto się zastanowić, jak ciekawie zagospodarować taką powierzchnię. Można na przykład w przedpokoju urządzić kącik do pracy. Jak to zrobić?

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Kącik do pracy nie jest bardzo wymagającą przestrzenią. Zazwyczaj potrzebne jest nam miejsce, przy którym można popracować, wykonać jakieś zadania lub też posegregować papiery, podliczyć rachunki czy przejrzeć korespondencję. Takie miejsce ma być przede wszystkim wygodne. Dlatego duży i przestronny przedpokój, może wyposażony w jakąś wnękę, idealnie się do tego zadania nadaje.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Warto wyposażenie takiego kącika do pracy ograniczyć do minimum – czyli do biurka. Oczywiście w pobliżu mogą znaleźć się jakieś półki, ale nie mogą zagracać ani przytłaczać przestrzeni. To jakie biurko wybierzemy, zależy oczywiście od warunków. Jeżeli mamy do dyspozycji sporo miejsca, możemy postawić na tradycyjne biurko. Na pewno będzie świetnie prezentować się właśnie we wnęce. Klasyczne biurka lub sekretarzyki będą jednocześnie stylową ozdobą wnętrza.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Jeżeli miejsca jest mniej, można zdecydować się jedynie na niewielki blat, z możliwością złożenia po zakończeniu pracy. Najważniejsze jest, by biurko nie zastawiało przejścia. Poza tym warto też dobrze wykorzystać przestrzeń nad biurkiem, umieszczając tam zabudowę z praktycznymi półkami.

Dodaj komentarz