Dom i Ogród

Praktyczne wnęki w łazience

Wielu osobom wnęki w mieszkaniu kojarzą się z trudną do zagospodarowania przestrzenią lub nawet miejscem zupełnie zmarnowanym. Jednak wnęki mogą okazać się niezwykle praktyczne i wygodne. Trzeba jedynie zastanowić się nad tym, jak je wykorzystać. Bardzo funkcjonalne mogą okazać się choćby wnęki w łazience. Jak możemy je wykorzystać?

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Czasami w mieszkaniach są dość duże wnęki, które sprawiają, że pomieszczenie jest trudne do urządzenia. To jak zagospodarujemy taką wnękę w łazience, zależy oczywiście od jej wymiarów. Większe wnęki idealnie nadają się jednak do umieszczenia w nich podstawowych elementów wyposażenia łazienki. We wnęce możemy ustawić umywalkę z szafką. Wnęka idealnie nadaje się też na toaletę. Bardzo praktycznie można też wykorzystać wnękę, gdy urządzi się w niej prysznic. Taka łazienka staje się wygodna, funkcjonalna, ale również ciekawa.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Czasami w łazience brakuje nam miejsca do przechowywania. Wtedy ratunkiem również mogą okazać się wnęki. Wnęki na ścianach można wykorzystać jako półki. W takiej wnęce nad wanną lub koło prysznica można umieścić potrzebne kosmetyki oraz akcesoria do kąpieli. Wnęki w łazience mogą stać się półkami na różne kosmetyki, jak również ozdoby. Jeżeli taką wnękę ciekawie podświetlimy, stanie się też piękną ozdobą wnętrza.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

W ścianie można też wykonać większą wnękę, która będzie służyła za szafę. Z pewnością zmieszczą się w niej wszystkie akcesoria i przedmioty niezbędne w łazience. W ten sposób stanie się ona jeszcze wygodniejsza i łatwiej w niej będzie utrzymać porządek.

Dodaj komentarz