Zdrowie i Uroda

Popularne rodzaje kawy

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki ulubionej kawy. Dla wielu osób picie porannej kawy to prawdziwy rytuał. Cenimy ją między innymi za smak oraz aromat. Co ciekawe, do wyboru mamy tak wiele rodzajów kawy, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Oto te najpopularniejsze rodzaje kawy, które znajdziemy w większości sklepów.

źródło: caffedelmondo.pl

źródło: caffedelmondo.pl

Wiele osób chętnie sięga między innymi po kawę ziarnistą. Prawdziwi kawosze wręcz się w niej rozsmakowują – są to czyste ziarna, pozbawione dodatków lub jakiś uszlachetniaczy. Dzięki temu smak i aromat jest jeszcze mocniejszy oraz lepszy. Do przygotowania takiej kawy należy jednak mieć odpowiedni sprzęt. Najpierw należy ją bowiem zmielić, a parzyć trzeba przy użyciu filtrów, gdyż fusy podrażniają żołądek.

źródło: cafeborowka.pl

źródło: cafeborowka.pl

Do wyboru mamy również kawę mieloną. Taka kawa również ma wyjątkowy aromat i smak, jednak dużo mniej trwały. Jest wygodniejsza w zaparzaniu, gdyż nie trzeba już z nią nic robić. Warto wybierać kawę dobrych producentów, by mieć pewność co do jakości, a także dbać o odpowiednie przechowywanie.

źródło: kawomaniak.com

źródło: kawomaniak.com

Niezwykle popularna jest też kawa rozpuszczalna, która powstaje z wysuszonego naparu z ziaren. Trzeba jednak uważać, by nie wybrać napoju na bazie kawy, który zawiera emulgatory, barwniki i inne dodatki. Kawa rozpuszczalna jest chętnie wybierana zapewne ze względu na łatwy i wygodny sposób przyrządzania, a także wydajność. Poza tym jest łagodna dla żołądka.

Widać zatem, ze każdy może wybrać kawę, która będzie spełniała jego wszelkie wymagania. Wtedy też radość z picia kawy jest jeszcze większa.

Dodaj komentarz