Bez kategorii

Meble stylowe dla hipstera?

Ta tajemnicza nazwa odnosi się do jednej z najbardziej nieokreślonych subkultur, które pojawiły się w ostatnich latach. Choć taka nazwa istniała, to jednak oznaczała miłośnika jazzu, który interesuje się modą i chce podkreślać swoją indywidualność. Geneza słowa nie jest do końca znana, znane jest natomiast jego przekształcenie, które nastąpiło. Dziś hipster nie nazwie siebie w ten sposób – zrobi to jednak za niego otoczenie, które jak wiadomo jest bezlitosne.

Komercja to zło?

Dziś hipster kojarzy się z kimś, kto lubuje się w tym, co niemodne, do tego stopnia, że staje się to modne. Hipsterzy nie kupują tego, co ogólnie dostępne – to oni zapoczątkowali duże, niemal babcine okulary na nosie oraz stare swetry w połączeniu z rurkami. Hipster nie wygląda schudnie, ale jest to zabieg jak najbardziej świadomy.

hipster

http://www.fashtionistaworld.net

Jakie biurko kupi hipster?

Jak może wyglądać mieszkanie hipstera? Z pewnością nie kupi on biurka z Ikei, ponieważ oznaczałoby to, że poddaje się modzie. Meble stylowe dla tej subkultury to pewnie meblościanki, które dziś kojarzone są raczej z tandetą i brakiem smaku. Meble hipster powinien najlepiej znaleźć – te kupione są bowiem napiętnowane w pewien sposób modą. A hipster nie może wyglądać i otaczać się przedmiotami, które są powszechnie dostępne. To eklektyzm, który będzie oznaczał biurko w stylu Ludwika i fotele PRLowskie. Taka mieszanina wybuchowa jest dziwna – ale tacy właśnie są hipsterzy. Brzydzą się tym, co komercyjne, chociaż paradoksalnie sami własną subkulturę taką uczynili. Warto bowiem pamiętać, że każda moda (nawet anty-moda hipterska) to tylko cytat tego, co już kiedyś istniało.

Dodaj komentarz