Finanse

Liczniki przedpłatowe, czyli jak zmniejszyć wydatki za prąd praktycznie od ręki

opłaty energiiŻyjemy w świecie, który jest „uzależniony” od prądu. Wszystkie nasze laptopy, smartfony czy urządzenia kuchenne zużywają go w sporych ilościach. Niestety, surowiec ten nie należy do tanich – to właśnie opłaty za prąd często stanowią lwią część naszych rachunków. Na szczęście można je znacząco obniżyć!

Liczniki przedpłatowe – ulga dla portfela!

Licznik tego rodzaju działa na kartę i może zostać umieszczony nie tylko w domu, ale także na przykład w garażu – w zależności od potrzeb klienta. Prąd można kupować całodobowo – nasze potrzeby w tym zakresie są bowiem zmienne i zależne od wielu różnych czynników. Niespodziewana wizyta znajomych lub rodziny potrafi wiele zmienić! Cena energii, jaką zakupimy, nigdy nie ulegnie zmianie – możemy wiec z dużo większą pewnością planować domowy budżet. Jesteśmy także w pełni świadomi ponoszonych kosztów – łatwiej jest zatem zaobserwować, jaką ilość środków w danym miesiącu udało się nam zaoszczędzić. Ogromną zaletą liczników przedpłatowych jest również brak nieustannych wizyt inkasentów – a nikt chyba nie przepada za wizytami tego rodzaju obcych w swoim mieszkaniu…

Nie występuje tutaj również coś takiego, jak rachunek z prognozą – pieniądze pozostają zatem w naszej kieszeni. Aby zostać posiadaczem licznika przedpłatowego, wystarczy skontaktować się ze swoim dostawcą energii, a następnie odwiedzić Biuro Obsługi Klienta i… podpisać umowę! Kolejnym krokiem jest już tylko umożliwienie uprawnionej osobie zamontowanie licznika
odpowiednim miejscu oraz… czerpanie korzyści z tego nowoczesnego rozwiązania. Oczywiście, do każdego licznika dołączana jest instrukcja obsługi, dzięki czemu „początkujący” nie będą mieli problemów z jego użytkowaniem. Odczyt licznika tauron, enea to banalene zadanie.

Sprytne płacenie rachunków

Kolejną sprawą, jaka wiąże się z comiesięcznymi opłatami za energię elektryczną, jest opłacanie rachunków. Nikt z nas nie pała chyba miłością do tego momentu – na szczęście istnieją jednak sposoby, które znacznie ułatwiają dokonywanie płatności i – co bardzo ważne – są w pełni bezpieczne. Strona mojeplatnosci.pl oferuje możliwość opłacenia ich w mniej niż pięć minut – i to bez konieczności wychodzenia z domu! Co więcej, jeśli jesteś (lub zamierzasz zostać) posiadaczem licznika przedpłatowego, możesz tutaj kupić doładowanie energii.

Nie jest to trudniejsze, niż doładowanie telefonu komórkowego na kartę!

Dodatkowo, można wykonać tę krótką procedurę zarówno przy pomocy komputera, jak używając smartfona – mojeplatnosci.pl przygotowały w tym celu intuicyjną, płynnie działającą aplikację mobilną. Aby doładować energię, wystarczy jedynie wybrać opcję „Doładuj licznik”, a następnie wpisać numer karty klienta. Później wybieramy kwotę, jaką chcemy zasilić swój licznik, a gdy już to zrobimy – otrzymujemy stosowne powiadomienie na nasz adres e-mail.

Strona wykorzystuje technologię szyfrowanych połączeń SSL, dzięki czemu niepowołane osoby nie mają możliwości przechwycenia czy zmiany danych, które przesyłamy.

Nie mamy niestety wpływu na to, jak wysokie są w Polsce stawki za energię elektryczną. Nie znaczy to jednak, nie możemy wpływać na wysokość naszych rachunków! Dzięki stosowaniu wyżej opisanych metod, w kieszeni zostanie Ci dużo pieniędzy, które będziesz mógł spożytkować lepiej.

Dodaj komentarz