Zdrowie i Uroda

Jak zadbać o swoje rzęsy?

Piękne i długie rzęsy nigdy nie są kwestią przypadku. Aby zniewalać spojrzeniem, trzeba odpowiednio dbać o stan rzęs. Nie wystarczy tylko pomalować ich tuszem działającym pogrubiająco lub wydłużająco. Koniecznie trzeba zadbać o kondycję rzęs. A jak to zrobić? Istnieje wiele naturalnych sposobów.

źródło: kobieta.onet.pl

źródło: kobieta.onet.pl

Okazuje się, że skutecznym środkiem, który pomaga zadbać o rzęsy jest wazelina. Jakie ma właściwości? Otóż odżywia rzęsy oraz pobudza je do wzrostu. Stają się one mocniejsze oraz dłuższe. Poza tym działa też nawilżająco oraz ochronnie. Wazelinę można nakładać na rzęsy za pomocą plastikowego grzebyczka. Najlepiej taką kurację stosować na wieczór.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

Innym preparatem, który ma cenne właściwości jest olejek rycynowy. Podobnie jak w wypadku wazeliny, należy wcierać go w rzęsy wieczorem. Olej działa jak serum – wzmacnia, odżywia rzęsy i sprawia, że stają się piękniejsze.

Na rynku dostępne są również różnego rodzaju odżywki do rzęs. Kiedy stosuje się je regularnie, rzęsy stają się dużo mocniejsze oraz rosną znacznie szybciej. Idealnie nadają się do pielęgnacji rzęs słabych i krótkich.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Są też pewne produkty, których należy unikać. Jeżeli chcemy, by nasze rzęsy się wzmocniły, należałoby zrezygnować z częstego stosowania wodoodpornego tuszu. Obciąża on rzęsy, a poza tym znacznie się niszczą w czasie usuwania maskary. Powoduje to ich wypadania i osłabianie. Ostrożnie należy też korzystać ze sztucznych rzęs. Na pewno nie należy w nich spać, a poza tym do ich zmywania należy stosować specjalne olejki. Dzięki temu nie będziemy dodatkowo niszczyć rzęs.

Dodaj komentarz