Wyposażenie Wnętrz

Jak wkomponować w aranżację akwarium?

Akwarium to miły element dekoracyjny we wnętrzu. Szczególnie, że obecnie akwaria mają bardzo ciekawe kształty, można je interesująco zdobić i efektownie oświetlić. Jedyny problem dotyczy tego, że zazwyczaj zajmują wiele miejsca. I z tego powodu wiele osób rezygnuje z posiadania wymarzonego akwarium. Są jednak pewne sprytne rozwiązanie, które sprawią, że akwarium nie zabiera miejsca, a co więcej staje się niezwykle atrakcyjnym elementem wystroju.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Akwarium można na przykład ulokować w ściance dzielącej pomieszczenia. Taka ścianka może znajdować się między salonem, a kuchnią czy salonem a kącikiem do pracy. Musi mieć ona oczywiście odpowiednią grubość, by utrzymała takie akwarium. Najlepiej, by była wykonana z płyt gipsowo-kartonowych. W płycie możemy wyciąć otwór o dowolnym kształcie. Dzięki temu akwarium staje się jeszcze bardziej dekoracyjne. Takie akwarium na pewno będzie zwracało uwagę i stanie się uzupełnieniem aranżacji wnętrza.

źródło: forum.muratordom.pl

źródło: forum.muratordom.pl

Idealnym rozwiązaniem będzie również zagospodarowanie wnęki w ścianie. Dzięki temu wykorzystujemy dostępną przestrzeń, a akwarium nikomu nie przeszkadza. W takiej wnęce można umieścić akwarium o dowolnej wielkości. Odpowiednie podświetlenie sprawi, że wnęka będzie bardzo efektowna i podkreśli przytulny charakter wnętrza.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Osoby, które lubią bardzo oryginalne rozwiązania, mogą zdecydować się na wbudowanie akwarium w szafkę nocną. Może być nawet elementem całej zabudowy łóżka. Oczywiście taką konstrukcję należy wykonać na zamówienie. Akwarium staje się nie tylko ozdobą sypialni, ale może tez pełnić rolę lampki nocnej.

Dodaj komentarz