Dom i Ogród

Jak poprawić proporcje w niskich pomieszczeniach?

Kiedy urządzamy wnętrza mieszkania, musimy zwrócić uwagę na ich wielkość oraz proporcje. Aby wnętrza były wygodne, przytulne i miłe dla oka, powinny być przestronne oraz jasne. Jednak nie zawsze takie są. Bardzo często pomieszczenia w mieszkaniach są małe, ciemne i niskie. Okazuje się jednak, ze ich proporcje możemy optycznie poprawić. Jakie triki stosować przy niskich wnętrzach?

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Bardzo ważne jest to, jakie kolory wybierzemy. Warto stosować te odcienie, które na zasadzie skojarzeń sprawią, że wnętrze będzie wydawać się przestronniejsze i wyższe. Taki właśnie efekt uzyskujemy, gdy malujemy ściany na błękitny kolor. Kojarzy się nam on z niebem, morzem i tym samym sprawia, że wnętrze wydaje się niezwykle przestronne.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Poprawić proporcje niskiego wnętrza pomaga też podwieszany sufit. W miejscach, w których jest niższy warto zamontować zgrabne oświetlenie. Dzięki temu pomieszczenie stanie się jaśniejsze, a przez to optycznie się powiększy. Podwieszany sufit można też ciekawie pomalować. Część takiego sufitu warto pomalować na ten sam kolor co ściany. Dzięki temu ściana wydaje się być wyższa, a część sufitu pomalowana na biały kolor wydaje się być dalej.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Pomieszczenie będzie się również wydawało wyższe, gdy postawimy na odpowiednie wzory. Wystarczy na jednej ze ścian namalować pionowe pasy. Sprawiają, że ściana wydaje się optycznie wyższa, a tym samym również całe wnętrze wygląda na wyższe. Takich trików jest oczywiście więcej. Kiedy dobierzemy odpowiednie rozwiązanie, z pewnością efekt końcowy nas zaskoczy.

Dodaj komentarz