Praca

Gdzie szukać pomocy, jeżeli padliśmy ofiarą oszustwa?

Większość z nas stara się w życiu przestrzegać obowiązujących nas praw. Ale nie wszyscy tak robią. Bardzo często słyszymy o tym, jak wiele ludzi oszukuje innych, próbując w ten sposób zyskać pieniądze. Niestety ofiarą takiego przestępstwa może paść każdy z nas.


W jaki sposób jesteśmy najczęściej oszukiwani?
Okazuje się, że oszuści wykorzystują nowoczesną technikę. Coraz częściej przez telefon oraz internet proponowane nam jest podpisywanie jakiś umów. Część z nich może nie wzbudzać podejrzeń. Zazwyczaj są jednak tak skonstruowane, że stają się dla nas niekorzystne i narażają na straty. Takie umowy mogą też dotyczyć inwestowania w jakieś przedsiębiorstwa, które w ogóle nie istnieją. Zdarza się też, że oszukują nas różni agenci, którzy wyłudzają pieniądze.
Często słyszymy o tym jak, oszuści działają w wypadku osób w podeszłym wieku. Potrafią podawać się za dalekich krewnych lub znajomych rodziny i namawiać starsze osoby do tego, by pożyczyły im pieniądze. Czasem używają nawet jakiś gróźb.
Co zrobić jeżeli zostaliśmy oszukani?
Takie sprawy należy zgłaszać policji. Warto to robić jak najszybciej. Niezbędna nam będzie również pomoc prawna. Takie sytuacje zazwyczaj kończą się w sądzie. Potrzebna nam będzie doświadczona kancelaria prawna. Znajdziemy taką w każdym mieście, jak choćby Bielsko Biała. Musimy prawnikowi przedstawić szczegóły sprawy, zastanowić się nad dowodami. Będzie on w sądzie reprezentował nasze interesy i domagał się odszkodowania. Takie sprawy udaje się zazwyczaj wygrać poszkodowanemu.  

Dodaj komentarz