Podróże

Co koniecznie musi się znaleźć w wakacyjnej apteczce?

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje, obowiązkowym etapem przygotowań jest pakowanie. Zastanawiamy się nad tym jakie ubrania i obuwie zabrać ze sobą, jakie kosmetyki, sprzęty, i inne artykuły należy spakować. Koniecznie trzeba też poświęcić uwagę apteczce. Odpowiednio skompletowana apteczka może okazać się ratunkiem, gdy pojawią się jakieś dolegliwości. Dzięki temu uda się nam z nimi poradzić i dalej cieszyć wypoczynkiem.

źródło: podroze.pl

źródło: podroze.pl

W każdej apteczce muszą znaleźć się pewne podstawowe produkty oraz te dostosowane do indywidualnych potrzeb. Co można wliczyć w to podstawowe wyposażenie?

Na pewno w każdej apteczce muszą się znaleźć leki przeciwbólowe. Przydadzą się, gdy dopadnie nas ból zęba czy głowy. Warto zabrać takie leki, których używamy na co dzień ? wiemy, że są skuteczne i nie jesteśmy na nie uczuleni.

źródło: ekokoziolek.pl

źródło: ekokoziolek.pl

Na wyjazd ? szczególnie nad morze, warto również zabrać leki na przeziębienie. Infekcję można złapać bardzo szybko i może ona skutecznie popsuć nam urlop. Dlatego musimy mieć leki, które pomogą ją szybko zwalczyć. W apteczce muszą znaleźć się leki przeciwgorączkowe, przeciwgrypowe, tabletki na gardło, witaminy oraz suplementy wzmacniające odporność.

źródło: pl.point.fm

źródło: pl.point.fm

Koniecznie trzeba też zabrać ze sobą leki na problemy żołądkowe. W razie zatrucia niezbędne okażą się krople żołądkowe, leki na biegunkę, zaparcia oraz przeciw wymiotom.

W podstawowym wyposażeniu apteczki muszą też znaleźć się bandaże, opatrunki, opaski elastyczne, plastry, woda utleniona oraz preparat na oparzenia.

Dodaj komentarz